Kendi İçsel Gücünü Fark Et Atölyesi

İçsel güç, potansiyel olarak her birimizde bulunan, harekete geçirildiğinde karşı konulamaz bir şekilde ilerlememizi sağlayan, konsantrasyon yoluyla harekete geçirilebilen bir güçtür. Dingin bir zihin ve farkında bir beden uyumu gerçekleştiğinde içsel gücümüzü kullanabiliriz.

 

Deepak Chopra, Başarının 7 Spiritüel Yasası kitabında belirttiği gibi,

Tüm varoluşun kaynağı saf bilinçtir. İçsel güç, doğmayı bekleyen sınırsız gücü dünyaya getirmenin yollarını arar. Gerçek benliğimizin saf yaratıcı bir güç olduğunu anladığımızda, evrendeki her şeyi tezahür ettiren güçle birleşiriz.

 

Başarının 7 Spiritüel yasasında Deepak Chopra, bize ışık tutmaktadır.

 

Başarının 7 Spiritüel Yasasını uygulayabilir hale geldiğimizde, kendi önümüzdeki engelleri kaldırarak, yolumuzda daha bilge halimizle yürür, ne istediğimizi bilerek, konsantrasyonumuzu koruyarak, dingin bir zihin, farkında bir beden uyumu ile içsel gücümüzü kullanabiliriz.

 

Başarının 7 Spiritüel Yasası özetle aşağıda yer almaktadır.

  1. İçsel Güç Yasası: Tüm varoluşun kaynağı saf bilinçtir. İçsel güç, doğmayı bekleyen sınırsız gücü dünyaya getirmenin yollarını arar. Gerçek benliğimizin saf yaratıcı bir güç olduğunu anladığımızda, evrendeki her şeyi tezahür ettiren güçle birleşiriz.
  2. Alma-Verme Yasası: Evren dinamik bir değişim içinde işliyor. Almak ve vermek evrendeki enerji akışının iki farklı yüzüdür. Arayışı içinde olduğumuz şeye ne kadar çok kendimizi verirsek, hayatımızda ve evrende dolaşan bolluk ve bereketi o kadar çok artırırız.
  3. Sebep Sonuç Yasası (Karma Yasası): Her eylem bir şekilde kendine geri dönen benzer bir enerji gücü yaratır... Ne ekersek onu biçeriz. Başkalarına mutluluk ve başarı getirecek eylemleri seçtiğimizde, kendi karmamızın meyveleri de mutluluk ve başarı olur.
  4. En Az Çaba Yasası: Doğanın zekâsı çabasız ve kolay çalışır... Dertsiz, ahenkle ve sevgiyle. Ahenk, sevgi ve neşenin getirdiği doğal güçlerden yararlandığımızda, çabasız bir kolaylıkla başarılı bir yaşam, iyi bir gelecek yaratırız.
  5. Niyet ve Arzu Yasası: Her niyet ve arzunun özünde onu gerçekleştirebilecek bir mekanizma vardır. Niyet ve arzunun alanında sonsuz bir düzenleme gücü vardır. Verimli toprağına bir niyet ektiğimizde, bu sonsuz düzenleme gücü bizim için çalışmaya başlar.
  6. Zihinsel Bağımsızlık Yasası: Zihinsel bağımsızlıkta belirsizliğin bilgeliği yatar. Belirsizliğin bilgeliğindeyse özgürleşme yatar: Geçmişimizden, bilinenden ve geçmiş koşullanmaların hepsinden... Bilinmeyene, sonsuz olanaklar alanına adım atmaya istekli olduğumuzda kendimizi evrenin dansının müziğini yöneten yaratıcı zihne teslim ederiz.
  7. Hayatın Amacı Yasası: Herkesin yaşamının bir amacı vardır. Başkalarıyla paylaşmak için eşsiz bir hediyesi ya da özel bir yeteneği vardır. Bu eşsiz yetenek başkalarına hizmetle harmanlandığında, kendi özümüzün coşkusunu ve sevincini deneyimleriz. Bu da tüm hedeflerin hedefi, nihai hedeftir.

İÇSEL GÜÇ YASASI"NIN UYGULANIŞI

"İçsel Güç Yasası'nı uygulamak için aşağıda sıralanan maddeleri derin bir bağlılıkla yerine getirebilirsiniz.

  • Her gün bir süre kendi dinginliğinizle baş başa kalarak, yani sadece var olarak sınırsız içsel güç alanınızla temasa geçebilirsiniz. Ayrıca her gün, günde en az iki defa tek başınıza oturarak meditasyon yapabilirsiniz. (İlk defa meditasyon yapıyorsanız önce küçük bir adımla başlayarak beş veya on dakika meditasyon yapmayı deneyebilirsiniz.)
  • Yaşayan her varlıktaki bilgeliğe sessizce tanık olmak için her gün belli bir süre doğada vakit geçirebilirsiniz. Sessizce oturup bir gün batımını seyrederek, bir okyanus veya bir derenin sesini dinleyerek veya bir çiçeği koklayabilirsiniz. Kendi dinginliğinizin verdiği mutlulukla ve doğayla birlikte yaşamın tüm dönemlerinin, sınırsız içsel güç alanınızın ve sonsuz yaratıcılığınızın keyfini çıkarabilirsiniz.
  • Yargılamadan yaşayabilirsiniz. Güne şu cümleyle başlayabilirsiniz: "Bugün hiçbir şeyi yargılamamaya özen göstereceğim." Gün içinde de bunu kendinize hatırlatabilirsiniz.

Bizlere ışık tutan tüm bu bilgileri uygularken bazen konsantre olamayabiliyor veya desteğe ihtiyaç duyabiliyoruz.

Bazen de sebebini bilmediğimiz içsel bir şeyin engeline takılabiliyor, böyle durumlarda dışarıdan destek almayı düşünebiliriz ve bunlar çok doğaldır.

 

Tüm bunları denemekle birlikte Kendi İçsel Gücünüz olan o saf bilinçle karşılaşamadıysanız,

 

3 saatlik atölye çalışmasında uygulamalı şekilde nasıl yapabileceğinizi öğrenerek, deneyimler kazanırsınız.

Bilinçdışı sebepleri öğrenirsiniz.

 

Gerçekleştirilen çalışmalar esnasında o anda belki de içsel gücünüzü açığa çıkararak dönüşümü sağlayabilirsiniz...